| Awr_KaTă_1998 a întrebat:

Buna!
Vreau sa stiu si eu cum dau actualizare de sistem la un telefon evolio m4 magic.
Dau funda

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Actualizarile se fac cu un scop, nu doar pentru ca ele ies pe piata. Multi se plang ca nu li se mai deschide dispozitivul mobil sau ca merge greu dupa update. Cat timp telefonul functioneaza corect si nu apar erori, te sfatuiesc cu caldura sa folosesti actualizarile cu precautie. Majoritatea face update dintr-un moft.

| DarkLion a răspuns:

Salut!
Versiune mai noua decat Lollipop pentru M4 Magic nu a aparut inca.Totusi,daca in viitor va aparea si vrei sa il actualizezi intri in Setari(Settings)>Despre telefon(About phone)>Actualizari de sistem(System updates).Dar vezi ca pentru a actualiza telefonul iti trebuie ca telefonul sa fie conectat la internet.Totusi,nu te sfatui sa-i faci actualizare daca telefonul merge cum trebuie deoarece dupa actualizari pot aparea probleme.
O zi placuta!