| Cătălin_Paşca_1994 a întrebat:

Buna vreau sa va intreb cateva lucruri legate de Apple iPhone 4 happy
Ce inseamna mai exact neverlocked si codat in reteaua Orange franta?straight face dar jailbreak?

dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Neverlock - inseamna ca telefonul nu a fost codat niciodata, deci merge folosit in orice retea din lume.
Codat - inseamna ca poate fi folosit numai pe reteaua Orange Franta, deci nu se poate folosi pe retele din Romania.

Jailbreak - http://www.rgstuff.ro/jailbreak/

1 răspuns:
| sebyHVA a răspuns:

Neverlocked- neecodat pe o retea anume
Codat in reteaua Orange Franta-merge numai pe reteaua Orange franta pe Vodafone nu sau alta retea.