| Ioaaajvj a întrebat:

Bună, zilele trecute mama mea și-a scapat telefonul în apa. L-a scos repede și l-a desfăcut. Sta în orez de 3 zile.Singurul semn e atunci când îl bag la incarcat îmi apare cat la suta e încărcat.Mai are vreo sansa?

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Orezul e un mit
poate, poate, POATE tinea pe vremea cand electronicele puteau fi reparate cu un letcon si cu un aparat de masura

in ziua de azi am scapat iphone 4 in cada (da, cu ani buni in urma) siiiiii l-am tinut dupa aia pe calorifer 4 zile si tot nu a mers, apoi l-am dus la un prieten care l-a bagat in baie cu ulei nustiudecare si apoi in nustiuce chestie cu ultrasunete si in sfarsit si-a revenit... doar cu orez, nu ai nici o sansa

| Vântulalb a răspuns:

E timpul sa-si ia unul nou.
Am auzit de iHunt care are o clasa rezistenta la socuri, la apa, la praf, etc. Nu am verificat informatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îl pui în orez se zice ca va atrage chinezii și va repara telefonul mamei tale.

| badpanda a răspuns:

Se repara.