| Strepix a întrebat:

1. Am un S10 Plus iar in ultimele zile a început sa nu mai funcționeze încărcarea rapida. Mai exact il puneam la încărcat si afisa încărcare rapida, iar după câteva minute scria încărcare normala, deci cea rapida nu mai funcționa.
De curând telefonul nu se mai incărca deloc. L-am închis si am conectat încărcătorul unde mi s-a afișat un simbol de încărcare dar telefonul nu incarca, am scos încărcătorul si l-am tot conectat pana in sfârșit a mers si se incarca atat inchis cat si deschis.
Acum in schimb nu mai incarca absolut deloc, era la încărcat, l-am scos pentru 1 minut și cand l-am conectat inapoi nu a mai mers. Cand îl închid de tot si îl conectez la incarcator afișează doar semnul ala de curent, de incarcator timp de câteva secunde după care ecranul ecranul e complet negru si nu incarca.
Am curățat mufa, am folosit alt încărcător, degeaba. Wireless charging funcționează.
2. Exista placa de încărcare pentru G975F Samsung S10 Plus sau doar mufa de încărcare?
3. Ce credeți ca ar putea fi?

1 răspuns:
| morfeo a răspuns:

Trebuie dus la service ca sa aflii exact, dar ca sa stii mufa de incarcare nu se poate schimba, pentru ca e integrata in placa de baza si se schimba cu totul. Daca zici ca si cu alte incarcatoare face figuri inseamna ca asta e, si e destul de scump sa-ti repare asta