| Anonimus9999 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am cumparat un Allview V1 Viper (telefon cu Android 4.2 si este dual-SIM)
Dar am o problema la el. Nu imi citeste nicio cartela sim (am incercat cu 3 cartele diferie).
Cand trag de bara de notificari imi apare exact asa:
Slot 1: Nicio cartela SIM detectata
Slot 2: Nicio cartela SIM detectata si la ambele scrie la detalii "Verificati daca este pregatita cartela SIM"
Am facut notificare pe site la Allview si mi s-a spus sa ma duc de unde l-am cumparat (Pcgarage) si sa il inlocuiesc.
Dar inainte de a face asta nu exista cumva vreo metoda de a-l face sa mearga? Am dat si sa revina la setarile din fabrica si tot nu merge.
Cine poate ajuta sa ii dea Dumnezeu sanatate

1 răspuns:
| bogboy101 a răspuns:

Poate nu merge sim-ul adica unde bagi caltera. du0ta in servis. oricum firma Allview ne e buna.nu o recomand! mai bine iti cumperi vonino e de 10 ori mai buna