| anonim_4396 a întrebat:

acum o luna jumate mi-am luat un telefon Samsung galaxy ace plus cu baterie li-ion. din cate stiu eu bateriile li-ion nu se formateaza.de cateva zile incoace bateria mi se descarca foarte repede chiar daca nu umblu pe telefon si nu am aplicatii deschise. stiti cumva din ce cauza se descarca asa de repede? (telefonul este original, nu este la mana a doua)

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria defecta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

E defectă bateria.

Dacă ai garanţie la telefon atunci mergi la magazinul de unde l-ai cumpărat şi ar TREBUI să-ţi schimbe bateria...

Dacă nu vor, atunci NU ai ce face decât să cumperi una nouă.

Toate cele bune.