| Gabriel2 a întrebat:

Am achizitionat de curand un Samsung C3222 Chat, DualSim si am o problema cu el. Primul sim este un Cosmote al 2 lea este un Vodafone. primul sim sa activat( functioneaza) al 2 lea in schimb nu vrea sa se activeze. nu inteleg unde este problema. Le-am inregistrat pe amndoua... daca dau apel in asteptare pe Cosmote merge, daca dau pe Vodafone imi spune indisponibil de verificat starea...ma poate ajuta cineva. Multumesc

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU este bun telefonul!

Modelul acesta l-a avut fiul meu ( cumpărat de nou ) şi după câteva luni i se tot schimba limba meniului ( îl închidea cu meniul în română şi dimineaţa meniul era în maghiară, engleză, slovacă, etc. ) + alte probleme diverse...

Au diverse erori, care mai de care mai interesante.

Poţi încerca să-l duci la un service, dar sunt slabe şanse să scapi de "probleme"...

Mai bine schimbă-l!

| Gabriel2 explică (pentru bursuc001):

Am inteles.multumesc de ras.o sa il duc inapoi este loat de la eMAG.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Gabriel2):

Dacă te încadrezi în 30 de zile de când l-ai cumpărat o să-ţi accepte returnarea - dar n-aş putea spune dacă îţi dă banii înapoi, sau trebuie să cumperi altceva de valoarea respectivă.

Dacă, în schimb, ai depăşit 30 de zile NU se acceptă returnarea/schimbarea produsului ( cel puţin eu aşa ştiu ) - cel mult o să ţi-l repare ( dacă se poate ) în garanţie.

| Gabriel2 explică (pentru bursuc001):

Da stiu ca in 30 de zile.Am rezolvat prolema.Acuma sa vad daca imi face vreo figura in urmatoarele zile.Multumesc de ajutor

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Gabriel2):

Cu plăcere!