| Damurcon a întrebat:

Am achizitionat telefonul Samsung Galaxy S4 Black Edition in iulie 2014. Totul a mers bine. Pe la sfarsitul lunii august l-am rootat folosind Towelroot. La inceputul lunii noiembrie am observat faptul ca atunci cand voiam sa intru pe YouTube (imi aparea faptul ca sunt logat, dar nu puteam sa verific abonamentele sau sa pot da like la ceva), Google Play (imi aparea un ecran alb si un buton cu "No conection") sau Google Now (imi aparea o notificare pe ecran cu No conection, dar in schimb ma lasa sa caut). Am incercat sa sterg contul Google si sa ma loghez la loc. Cand am incercat sa ma loghez, mi-a aparut eroarea asta: "Can’t establish a reliable data connection to the server. This could be a temporary problem or your SIM card may not be provisioned for data services. If it continues, call Customer Care". Am incercat sa dau Factory reset dar nimic. Am mai incercat asta de vreo 5 ori si tot n-a functionat. Nu stiu ce sa fac. Am telefonul in stadiul asta de cateva luni.

Funda!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să-i rescrii flash-ul cu softul original. Reset to factory NU elimină root-ul! (sau urmele acestuia).

| Damurcon explică (pentru mihai69):

Nu sunt chiar atat de experimentat in materie de softuri. Ce este un flash?

| mihai69 a răspuns (pentru Damurcon):

E memoria telefonului, cum e hard discul la PC.

7 răspunsuri:
| SirAndi a răspuns:

Mergi cu el in service, trebuie facuta o resoftare de catre un specialist!

| EUSUNTDAC a răspuns:

Poti sa schimbi simul, parerea mea

| Baicoianu_Cosmin_1975 a răspuns:

Stiu ce ai! Am avut si eu, ai folosit freedom in app purchses, nu.i asa? Trebuie sa.ti iei root explorer sau root browser si sa intri in root( nu storage/sdcard), in etc si sterge fisierul Hosts! Root browser sau explorere(recomand explorer) poti sa iei de pe aptoide : http://m.aptoide.com/
(Cu apk asta poti sa.ti iei mai multe aplicatii gratis care normal costa bani)

| Damurcon explică (pentru Baicoianu_Cosmin_1975):

Din pacate... nu mai am root (sau cel putin nu imi mai merge). Am gasit o groaza de fix-uri de genul asta pe net si nu pot sa le folosesc pentru ca nu ma mai lasa sa imi iau root-ul. Si da, am avut Freedom.

| Baicoianu_Cosmin_1975 a răspuns (pentru Damurcon):

Eu mi.am rootat telefonul si tableta cu root genius de pe PC