| ady960 a întrebat:

Am achizitionat un Samsung galaxy ace s5830 anul trecut in luna iulie de pe site-ul alotelefone.In momentul de fata site-ul este desfintat desi mai am garantie 12 luni, iar acum telefonul nu functioneaza si nu stiu unde sa il trimit la reparat.Ma poate ajuta cineva

3 răspunsuri:
| MHems a răspuns:

Garanţia vine de la cei care au vândut telefonul acelui site. Uită-te pe garanţie, vezi de la ce firmă e, şi caută un număr de telefon, apoi sună.

| ady960 explică (pentru MHems):

Am sunate pe poate numerele de pe foaia cu garantie si nu suna ca is inchise telefoanele

| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

Contractul de garantie nu il ai cu site-ul respectiv si cu un service. In garantie trebuie sa ai numele service-ului. Suni acolo si spui problema ta