| eugendraghici a întrebat:

Am cateva cartele SIM de date, care s-au pierdut.
Am insa cotoarele acestora pe care se afla seria SIM, formata din 12 cifre, deci fara cifra de control.
Poate operatorul Orange sa inchida, la cerere mea, aceste SIM-uri?
Nu cunosc nr. de telefon, dar este posibil printr-o oarecare inginerie sa identific IP-ul acestora, daca nu se poate altfel.
Multumesc de raspuns!

1 răspuns:
| Comunity a răspuns:

Salutari. Ai zis ca ai pierdut cateva cartele sim deci ma gandesc ca nu esti pe abonament. In caz ca esti pe abonament daca cartelele au fost furate ar trebui sa te duci cat mai repede sa anulezi cartela /cartelele ca se poate sa iti faca cost suplimentar (nu o sa iti ceara explicatii pentru ca ai pierdut sau ti s-a furat o cartela, conteaza sa te duci la un magazin sau sa suni la compania de la care ai luat cartela cat mai repede). O sa iti dau si un link de unde poti sa inspiri sau sa citesti alte informatii necesare. https://www.media-max.ro/......e-telekom/