| Adinutzzaa a întrebat:

Am o întrebare. Mi-am comandat un iPhone 11. Ceea ce doresc sa stiu este daca nu am mai facut un back up de foarte mult timp whatsapp-ului din cauza memoriei, in momentul in care transfer totul in cel nou, voi avea aceleași conversații cu tot cu media? La fel vreau sa stiu si la celelalte aplicații pentru ca din cauza memoriei nu am facut niciun back up la iCloud. Precizez ca in momentul actual a un iPhone 6s. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu vei avea.

| Ineys a răspuns:

Fa un backup acum sa fi sigura. Backup-ul nu se face local pe telefon, ci pe un server, iCloud mai exact daca nu ma insel, deci nu conteaza daca ai tu sau nu memorie in telefon.
Ulterior cand te loghezi cu contul Apple pe noul iPhone n-o sa ai probleme.

https://faq.whatsapp.com/iphone/chats/how-to-back-up-to-icloud

Aici ai niste pasi daca nu te descurci.

| Adinutzzaa explică (pentru Ineys):

Ma gandeam daca fac backup pe laptop cu ajutorul iTunes-ului si dupa il transfer in iPhone 11?

| Ineys a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Te complici degeaba. Metoda pe care ti-am zis-o mai sus e cea mai buna/sigura si rapida.

| Adinutzzaa explică (pentru Ineys):

Problema este ca nu ma lasa sa fac backup la whatsapp din cauza ca imi spune ca nu se poate din cauza memoriei de pe iCloud ca nu am destula si pur si simplu nu imi da voie.