| MihaiDD a întrebat:

Buna ziua!
Am o mica intrebare legata de cei de la orange....am un abonament, si doresc sa-l schimb cu un altul pentru ca am nevoie urgenta de alt telefon.
Ideea este ca se implinesc 18 luni de la semnare abia in 8 iunie, am fost la un magazin Orange si mi-au spus ca la ei in magazin se poate face doar de pe 8 iunie, dar daca merg pe site si fac prelungirea online o pot face cu o luna inainte. Cand ma loghez pe site la Orange, surpriza:"pe numarul ales se pot face modificari doar din magazinele Orange". Abonamentul este facut pe PFA. Exista vreo sansa sa pot prelungi luna aceasta? Eram dispus si sa platesc luna aceea in avans, dar mi-au zis ca "nu conteaza, nu pot factura"

1 răspuns:
| Brotacelul a răspuns:

Din pacate nu ai cum sa faci achizitia de telefon mai devreme decat data stabilita, indiferent cat esti dispus de platesti. La Vodafone stiu ca o data la 21 de luni se poate face acest lucru - cu siguranta e la fel si la Orange.