| MadaBby a întrebat:

Am o problema si sper sa ma puteti ajuta. Acum o luna mi-am cumparat un nou telefon Orange Hiro. totul a decurs bine pana ce de la un timp trebuia sa apas mai tare pe ecran pentru a putea sa raspunda la " comanda". Ei bine, de ceva saptamani e mai rau. cand scriu mesaje trebuie sa apas pe butonul on /off de sus sa il deblochez sa apas iar tasta dorita si tot asa e greu sa scriu un sms sau sa intru pe ceva anume..si cum bara de sus unde se afla Wi-Fi, GPS, Bateria... etc setarile. tot se lasa jos fara sa dau pe ea. L-am resetat din nou si cum drept e. mi s-au sters toate si e cum era la inceput dar degeaba tot merge greu. Ma puteti ajuta va rog? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Du-l la garantie, e o problema cu touch screen-ul, nu prea ai ce sa ii faci tu. Daca umblii in el, pierzi garantia. Daca nu mai e in garantie, du-l la un service, dar o sa te coste si touch-ul si manopera thinking