| Aisha_Daria_1982 a întrebat:

Am o rugăminte sa mi se confirme dacă site-ul gsm-one.ro este de încredere cu toate ca am văzut ca are date de identificare pentru firma cui și alte cele..., dacă cineva a mai achiziționat vreun telefon prin ei? M-a interesează un iPhone xs MAX și din câte am tot căutat aici am văzut un preț mai rezonabil. Va mulțumesc.

7 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Singurul mod in care poti fi sigur ca primesti ce trebuie e sa ceri livrare cu verificare si sa vezi daca telefonul e sigilat.
S-au dat tepe si la case mai mari, de ex eMAG (parteneri) deci nu prea poti avea incredere

| Aisha_Daria_1982 explică (pentru Furnicuta000):

Asta e ideea pentru ca totuși in joc e o suma destul de măricică.

| nicu991 a răspuns (pentru Aisha_Daria_1982):

E 1000 lei diferenta de pret fata de alte site-uri gen e-mag. Daca vrei sa te risti treaba ta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ai vazut ca au un serviciu gratuit Check on delivery? Adica poti verifica coletul la livrare, sa vezi daca e sigilat.
http://www.gsm-one.ro/pages/Livrarea-comenzilor.html
Nu pare site dubios, practic vinde telefoane sigilate, ca orice alt site.
Poate ti se pare ca telefonul ala e mai ieftin ori pentru ca alte site-uri au preturi exagerate, ori pentru ca probabil e o varianta cu mai putin spatiu de stocare

| zilog a răspuns:

Si ce firmele nu pot fi țepare, eu am lucrat la firma de securitate care nu dadea salariile la oameni
si in afara de asta ca sa ia marfa mi-a spus patronul ca s-a dus cu grenada in mana la un depozit en-gros si le-a explicat la aia ca se sinucude ca nu mai are nimic de pierdut de la viață
daca nu ii dau marfa cu plata la vanzare dar peste 1 an
eu am muncit 2 luni si la sfasit mi-a dat amenițări
asa ca padure fara uscaturi nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca diferentele de pret sunt foarte mari este clar ca e ceva necurat la mijloc, dar partea interesanta este ca ti se pot intampla lucruri nasoale si dupa ce comanzi de pe un site mai mare. Poate ai noroc sa fie seriosi oamenii de acolo. Incearca totusi sa vânezi reducerile si sa iti iei un telefon de pe un site mai cunoscut.

| Aisha_Daria_1982 explică (pentru anonim_4396):

Da exact de aceea am și întrebat pentru ca mi se pare enorma diferența și chiar tentanta ca sa zic așa. Dar sunt și prețuri exagerate la acest model de tel. Merci pentru răspuns.