| EditzaRo a întrebat:

Am o tableta E-Boda Essential A330 si din pacate am vrut sa restartez tableta dar cand vreau sa o deschid mi se blocheaza in ecranul de pornire (logo-ul cu E-BODA), si de atunci numai asa face... am incercat si combinatia se butoane power + volume up, am intrat si in system recovery sa dau un hard reset dar tot degeaba! Ce as putea sa fac sa mearga din nou? Tableta nu mai e in garantie. Va rog sa ma ajutati! O zi buna!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-l opresti fortat: tii apasat butonul de pornire pana ce se opreste complet (10-15 secunde), iar dupa un minut il pornesti din nou.
Daca nici atunci nu porneste, atunci trebuie resoftat la un service.

| gabicoo a răspuns:

Trebuie resoftata. Descarci de pe site-ul lor varianta de soft care se potriveste tabletei tale apoi o resoftezi cu ajutorul unui PC.
Durata de viata a unei astfel de tablete e maximum 2 ani.e- boda produce doar petarde. A ta a fost buna daca te-a tinut pana acum

| EduardRo123 a răspuns:

O resoftezi și după va merge 100%!