| Jigokunokishi a întrebat:

Am primit cu abinanmentul cadou un telefon Huawei ascend y530, am bagat cartela in telefon si l-am bagat la incarcat. arata ca avea 63% baterie. Trebuie sa il las 12 ore la incarcat pentru formatare?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se mai formateaza acumulatorii ca inainte, de ceva timp.Il lasi sa se descarce complet, dupa ce il cumperi, apoi il bagi normal la incarcat.

| Deea_Deea_1990_iX0W a răspuns:

Trebe sa il lasi 24 ore (s-au mai putine da il ai de mult) sa se obisnuiasca.