| anonim_4396 a întrebat:

am revenit in legatura cu tableta mea mirya tab9.Cand o pun la incarcat nu m-ai incarca apare ca se incarca dar de fapt imi arata ca se incarca si e numai 5%la suta.Am resetato la setarile din fabrica dar degeaba, inainte cand imi aparea ca bateria e descarcata cand o inchideam arata ca e plina incarcata 100% dar cand o deschideam avea 100% dar se descarca foarte repede la 5% si ca so folosesc trebuie sa o tin tot timpul in priza.As dori o sugestie ce pot face, daca se m-ai poate face ceva.Daca ii cumpar baterie externa va ramane incar ata ptr ceva timp sau nu. MULTUMESC DAU FUNDA GARANTAT

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Problema la tableta Mirya Tab 9 se pare ca este din baterie. Daca scade foarte repede procentajul la baterie inseamna ca nu mai tine amperajul.Este posibil sa se fi umflat bateria.Verifica daca nu sa dilatat sau umflat capacul spate sau a aparut o pata pe display.
Sfatul meu este sa schimbi bateria. Daca mai ai garantie la tableta incearca sa te folosesti de ea. Daca nu mai este in garantie tableta Mirya Tab9 incearca la www.servicetelefoane.ro

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

M-ai? resetato?
Ia reseteaza tu cartea aia de romana!