| OnTheRoad a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu un abonament si un numar de telefon mai vechi. Am avut un abonament la Vodafone timp de cativa ani si deoarece nu mai foloseam numarul am reziliat contractul. Nu am mai avut acces la cartela si nu am dezinstalat whatsappul si alte aplicatii inainte de a face acest lucru.
Intrebarea mea este, are vreo importanta ca nu am sters acele aplicatii? Persoana caiera ii va fi reatribuit numarul in viitor va avea acces la grupurile de whatsapp in care eram cu acel numar, sau va avea posibilitatea de a recupera informatii din conversatii mai vechi, poze etc. primite in intervalul de timp de cand nu am mai folosit numarul dar nu era inca sters?
Sper ca s-a inteles ce am spus si multumesc anticipat cui ma poate ajuta!

Răspuns Câştigător
| Krax256 a răspuns:

Prietene, pentru aplicatii iti trebuie si parola care era setata in telefonul tau, nu legata la numar in reteaua operatorului. Nu va avea acces.

| OnTheRoad explică (pentru Krax256):

M-am lamurit pana la urma, trebuie sa intri in whatsapp si este o optiune de a sterge whatsappul pe acel numar si de asemenea se specifica, ca vei fi scos automat din toate grupurile si nu va mai exista posibilitatea sa recuperezi vreo informatie media dupa momentul respectiv. Cred totusi ca daca nu folosesti acea optiune se pot recupera anumite informatii, altfel nu mai exista.

1 răspuns: