| BogdanIonM a întrebat:

am si eu o intrebare, mama a facut 2 sau 3 abonamente la Orange cum 2 sau 3 ani si nu a mai avut posibilitatea sa platesca deoarece era foarte bolnava, a trebuit sa ii scoata un rinichi si alte probleme mai grave. Eu eram mic, 16 ani nu puteam plati, acum cei de la Orange au dat-o in judecata, pe 3 acum trebuie sa se prezinte, ce i se poate intampla, poate sa faca puscarie sau? Puteti va rog sa imi explicati putin aceasta situatie pentru ca nu prea sunt posibilitati financiare sa platim... de cand s-a operat.

Răspuns Câştigător
| lorredana9522 a răspuns:

Stai linistit nu are ce face, nu este cazul de puscarie, doar iti pot face propire pe card daca ai, in rest nu au ce lua ..doar ameninta. daca pe viitor vei sta mai bine cu banii suna la ei si fa o intelegere sa platesti o suma mica pe luna.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa ii puna o poprire pe venituri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proprire pe card /pensie cam 30% din salar