| TwoOrNothing a întrebat:

Am un iphone 7 și ieri l-am scăpat și i-am spart ecranul, acum pe lângă ecran am observat că nu-mi merge nici cartela și îmi arată că nu este Niciun servicIu, deși în alt telefon cartela mea merge. Care e problema? Să fii afectat ceva când a căzut? Și cam cât ar costa reparatul? Atât al ecranului, cât și problema cartelei?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama popa, sa-i faca ultima slujba.
Probabil nu mai merita reparat, dar asta decizi in urma constatarii celor de la service.

| noktambul a răspuns:

Pai, cand ai scapat telefonul pe jos, s-a stricat telefonul nu cartela! Cartela e OK.

| TwoOrNothing explică (pentru noktambul):

Cartela e OK, dar imi arata ca nu am niciun semnal in iphone, dar in alt telefon merge perfect.

| noktambul a răspuns (pentru TwoOrNothing):

Pai, eu chiar asta ti-am spus : cartela e OK, telefonul este defect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
Pai ecranul te va costa in jur de 350 de lei cu tot cu manopera
Daca trebuie reparat tot telefonul atunci te va costa cam 600-700 de lei mai ales ca e un telefon scump si poate piesele care trebuie schimbate sunt scumpe dar undeva maxim 800 de lei zic eu

| Al3x998 a răspuns:

Si eu am patit la fel, am un Asus Zenfone 2 si ieri l-am scapat pe jos si nu mai citeste nici o cartela, nici in slot 1 nici in slot 2.