| Blaxander99 a întrebat:

am un LG G2 care de cateva zile imi tot face figuri cu cartela sim. Adica in trecut citea cartela doar cand voia si trebuia sa descarc bateria telefonului ca mai apoi sa il las sa se incarce o noapte si apoi citea cartela. Dar daca il stingeam din nou trebuia sa repet procesul. Acum insa nu mai merge acest lucru si nu stiu ce sa ii fac. Efectiv nu mai vrea sa mai citeasca cartela.Am incercat si in alt telefon si cartela este buna. Imi puteti da vreun sfat ce pot sa fac?

1 răspuns:
| LoneWolff a răspuns:

Da asa face si al meu uneori incearca sa repornesti telefonul sau scoatei bateria, scoate putin cartela afara si bag-o inapoi.iar apoi porneste telefonuul si vezi daca merge.