| Buță_Andrey_1998 a întrebat:

Am un LG gd510 si cand porneste imi ramane ecranul negru dar merge sa umblu pe el.Mentionez ca am avut o problema cu el adica se aprindea foarte rar.Acum se aprinde des dar ecranul e negru. Ajutor! Ce sa fac?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Cel mai probabil,daca spui ca telefonul functioneaza,Displayul e gata, trebuie inlocuit, dar dupa cum am mai spus multora, nu te costa nimic sa te duci la un service Gsm sa ii spui ce problema ai si ei stiu exact despre ce este vorba + primesti si un pret aproximativ, dar din propria experienta mai mult ca sigur displayul trebuie schimbat. Pe http://www.gsmnet.ro/ gasesti piese originale cam pentru orice telefon, am comandat zeci de piese nu am avut nici un fel de problema pana acum, preturile fiind sub cele de la magazine.