| NothingxD a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Fit cumpărat de la Cosmote acum 2 ani, şi când bag o cartelă mai veche de Vodafone ( e de câteva luni), îmi zice "reţea indisponibilă" cand încerc să sun pe cineva ( nu a mai fost incărcată de câteva luni bune). Telefonul trebuie decodat sau cartela este de vină? Fundă şi mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Byana a răspuns:

In mod normal telefoanele cumparate de la Cosmote nu sunt codate. Depinde si cat inseamna "cateva luni" dupa 12 luni o cartela nefolosita expira. Totusi ca sa vezi daca nu cumva telefonul tau e codat, incearca sa ii ceri cartela vreunui prieten care este in alta retea.

1 răspuns:
| D3letrix a răspuns:

Trebuie decodat.