| Alexandru199923454 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S6 Edge, si nu imi mai functioneaza butonul on/off, am incercat sa il tin incarcat ca sa nu se mai stinga, dar am uitat sa-l bag la incarcat si s-a stins. Exista vreo metoda sa il pornesc fara a folosi butonul? Ofer funda

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pui telefonul la incarcat, dupa un jumat de ora-o ora de incarcare vei putea sa-l pornesti din nou.
Pana ce bateria este descarcata complet, vezi doar o linie rosie (sau ecranul e complet negru), cand apesi butonul "Acasa" (Home).

| Catrice a răspuns:

Îl desfaci și apeși pe circuit.
Și după aceea îl duci la reparat.