| Elena9328 a întrebat:

Bună ziua. Am un telefon Allview Soul și mi s-au stricat butoanele de pe lateral.Și cel de on /off dar și cel de volum. Cine știe o metodă care să îmi deschidă telefonul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, fara buton de pornire numai atunci porni telefonul daca-l desfaci si faci contact direct. Dar presupun ca nu asta vrei.
Duci la service si iti schimba butoanele, va fi ca si nou.
Altadata sa ai grija sa nu apesi butoanele in poseta sau in buzunar fiindca iarasi se vor strica.

| Elena9328 explică:

Să l deblochez.

| Mihai1810 a răspuns:

Vrei sa pornesti telefonul efectiv sau doar sa il deblochezi?

| Sadop a răspuns:

Nu ai cum să îl pornești. Trebuie dus la service să îți schimbe banda flex de la aceste butoane. Nu costă foarte mult.
Pentru un Soul 2 am dat 60 lei.