| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon de Cosmote si intr-o zi eram curioasa sa vad cat credit mai am, am sunat la 1234 si mi-a spus ca mai am 2, 41 euro. In ultimele zile am folosit foarte multe mesaje si totusi nu mi-a luat din euro nimic. La reincarcare mi se pare ca imi da si ceva minute si sms'uri dar totusi cand am sunat la *123*1# si *123*2# mi-a spus ca nu mai am nimic. Telefonul nu este doar al meu este mai mult al fratelui meu si el momentan nu este acasa si habar nu am. Exista posibilitatea sa fi bagat cost suplimentar desi mie imi spune ca mai am 2, 41 euro?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă atât îți spun că ai, atât este.
Pa, pa.

| MissBimbo a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Si inseamna ca nu am intrat in cost suplimentar?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca este pe abonament, vor veni costuri suplimentare. Daca este cartela prepay, inseamna ca ai avut mai multe sms-uri.

| MissBimbo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca imi spune ca mai am 2, 41 euro, vor veni costuri? Pentru ca stii eu chiar daca dau sms'uri nu imi ia din credit nimic

| anonim_4396 explică (pentru MissBimbo):

Nu spui daca esti pe abonament sau nu. Daca esti pe abonament si ai depasit cota alocata, vin costuri suplimentare.

| MissBimbo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e abonament e ceva de genul daca incarc cu 5 euro lunar imi mai da cateva min, doar ca nu stiu sigura cate minute si sms'uri deeeci daca imi spune ca mai am inca 2, 41 euro vin costruri? asta intreb... pentru ca atunci cand dau sms'uri nu-mi ia din cei 2, 41 euro...

| MissBimbo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e abonament... E cartela pe care daca o incarc cu 5 euro mi se pare, imi mai da si ceva minute, deci voi avea cost suplimentar?