| marin34d a întrebat:

Buna ziua! Am un telefon Oppo reno4 pro și nu știu cum am reușit să-i șterg iconiță Messages de pe ecran. Daca o caut în aplicații dau de ea, altfel nu. Primesc mesaje dar trebuie sa le caut în notificări, era mai simplu când vedeam un punct roșu pe icon Messages. In mag play o găsește o actualizează dar nu apare pe nici un ecran. Știe cineva cum o pot face vizibila iar? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| iDarkness a răspuns:

Wow, nu trebuia sa-ti dea acces sa o elimini, inseamna ca interfata e plina de bugguri. Uite ce ai de facut, in magazin play cauta o alta aplicatie de mesagerie, dupa ce ai instalat-o, mergi in setarile aplicatiei instalate, seteaz-o ca implicita pentru servicii de mesagerie, te va pune sa alegi intre cea recent instalata si cea din fabrica, bifeaza prima data pe cea recent instalata, restarteaza telefonul, intra inapoi in setarile aplicatiei instalate dar de data asta setezi ca implicit aplicatia stoc de mesagerie, o iconita va fi afisata pe ecranul de pornire, daca nu, ramai cu aplicatia recent instalata, insa aplicatia veche va trebui dezactivata, fara acces la mesagerie ca cele 2 sa nu se suprapuna.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Tii apasat pe ea in meniul de aplicatii si o sa o poti pune unde vrei.,

| marin34d explică (pentru Wr3nch):

Am incercat, nu merge!

| halogen001 a răspuns:

Pate ca trebuie pus in App Drawer Mode si dupa aceea trasa iconita pe ecran.

https://www.youtube.com/watch?v=ZO-kpcEAsoo

https://www.youtube.com/watch?v=kD6FCcL0L6w