| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

am un telefon Redmi 4x, dar am probleme atunci când încarc un videoclip mare (1 GB) pe Facebook, se blochează și iese de pe Facebook! Cum pot remedia situația?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Micsorezi marimea fisierului, convertandu-l in rezolutie mai mica, eventual impartindu-l in secvente mai scurte.
Din cate stiu, prin messenger se pot trimite doar fisier de maxim 25Mb, iar pe pagina (gratuita) am reusut sa incarc film de 230Mb (limita maxima n-o cunosc exact, dar a trebuit sa micsorez si eu un fisier mare, tot de cca. 1Gb).

| Wr3nch a răspuns:

E mai simplu sa il copiezi si sa il incarci de pe PC.