| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon samusng galaxy j5 2016 si azi am observat ca nu mai imi merge nici butonul de home nici cel de power on/off, dar daca e sa ma sune cineva se aprinde telefonul si totul e ok.
Singura problema pe care am avut-o cu el pana acum a fost bateria pe care am schimbat-o recent pentru ca se descarca ff repede.
Nu pot sa il sting sau sa ii dau restart.
Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Deascarca home button de pe play market sau power button. gata.
succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu timpul telefoanele trebuiesc înlocuite și nici service nu ți-aș recomanda pentru telefon asa vechi. Cu banii pe care ii dai pe service mai pui ceva și cumperi spre ex j4 plus sau poate Huawei. Dacă nu mai funcționează butonale atunci sunt defecte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate telefoanele cu Android au problema asta si sunt programate intentionat sa faca asa ca sa-ti cumperi alt telefon la fiecare 3 ani. Reseteaza-l si opreste actualizarile.