| Sergiosonia1234 a întrebat:

Buna ziua as avea o întrebare am un telefon Samsung Galaxy A7 2018 problema este că era fierbinte tare ecranul când am ieșit afară cu el și l-am oprit nu mai vrea nici cum sa pornească.se poate face ceva. mulțumesc tuturor

2 răspunsuri:
| TpuUser2 a răspuns:

Probabil este bateria umflata, dar nu sunt mecanic sau ceva, poti sa te duci la service sa verifice telefonul.
Poti sa ii scoti capacul de pe spate si te poti uita la baterie. Daca este normala, atunci ar trebui sa il duci la service.

| Irinelp a răspuns:

Așteaptă să se răcească și încearcă mai târziu să il deschizi, dacă nu se deschide d-ul în service. Telefoanele nu trebuie folosite în timp ce sunt la încărcat mai ales că acum majoritatea telefoanelor bateria nu poate fi scoasă decât în service. Nu trebuie încărcat mai mult decât este necesar adică trebuie evitat să fie lăsat la încărcat toată ziua sau toată noaptea. Cand te joci mai trebuie luată o pauză.