| mngzx a întrebat:

As vrea sa stiu daca telefonul emite radiatii doar atunci cand vb la telefon sau si atunci cand ascult muzica la telefon (punand urechea aproape de tel)?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Se spune ca emite radiatii cand efectuezi apeluri sau cand foloseste netul.
Adica daca il tii pe mod avion cu wifi, localizare oprite nu o sa emita radiatii.
Radiatiile nu sunt chiar asa puternice cum se crizeaza unii, totusi e recomandat sa nu vorbesti toata ziua la telefon, fa apeluri scurte si pe cat posibil sa folosesti mesajele in loc de apeluri.
Deci daca asculti muzica si tii telefonul la ureche o sa emita ceva radiatii dar mult mai mici decat daca efectuezi un apel.

1 răspuns:
| tudiboss1 a răspuns:

Telefonul emite radiatii intotdeauna, de aceea este recomandat sa nu stai foarte mult pe telefon sau sa il tii langa tine cand dormi etc.