| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua!

Astăzi am găsit în telefon mai precis în sectiunea Aplicații administrare dispozitiv din Date biometrice și securitate, un fel de aplicație care se numește,, KLMSAgent".
Ce este?
Care este scopul?
Este vreun virus?
Eu zilele trecute nu aveam asa ceva.

Răspuns Câştigător
| 0VolkSWaGeN1 a răspuns:

Bună ziua. Agentul KLMS face parte din platforma securizată Android Samsung cunoscută sub numele de KNOX. Este un software implementat de sistem care împiedică accesul neautorizat la sistemul dvs. Oferă protecție, confidențialitate și productivitate pentru toate fișierele legate de munca de pe telefonul dvs. mobil. Aveți acces securizat la e-mailurile de serviciu și la alte aplicații de afaceri din telefonul dvs. smartphone. Agentul poate fi, de asemenea, utilizat pentru a găsi, bloca sau șterge dispozitivul în cazul în care acesta a fost pierdut sau furat

1 răspuns: