| Popa_Marcel_1974_nrk5 a întrebat:

Care telefon îmi recomandați dintre acestea:
Mi mix 2 S,
Mi mix 3,
Redmi note 7,
Redmi 6 Pro,
Pocophone.
La moment folosesc Redmi 4, 3 GB RAM, 32 GB memoria. Dar uneori navighez mai greu pe internet. As vrea un telefon cu procesor puternic. Memoria operativa 4, sau 6 GB. Bateria sa aiba 4000 miliamperi, sau mai mult. Nu e rau să aibă și slot pentru extinderea memoriei. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| HerloAntonio a răspuns:

Pai dupa cum se vede MI MIX 2S este cel mai bun dintre cele mentionate si este un telefon bun oricum, dar depinde si de tine
-Daca vrei strict performante si o durata de viata a bateriei mare MI MIX 2S

-Daca vrei un telefon extrem de frumos, cu specificatii bune si pret bun MIX 3 (dar este mai slab decat MIX 2S)

-Redmi Note 7 daca vrei o camera extrem de buna la un pret extrem de mic si performante bune de asemenea

- Redmi 6 Pro nu merita

- Pocophone, daca stii ca nu prea dispui de bani, i ar MIX 2S-ul sau MIX 3-ul sunt cam scupme pentru bugetul tau

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică (pentru HerloAntonio):

Dar despre mi 8 ce părere ai?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Popa_Marcel_1974_nrk5):

Bine ca l-ai mentionat, chiar ma gandeam sa te intreb de ce ai sarit tocmai peste el, dar am zis sa fiu subiectiv.
Telefonul este foarte bun, cu un raport pret-calitate excelent, din pacate singurul lucru care ma face sa nu-l cumpar este design-ul, care dupa mine este cam urat.Adica are notch-ul ala...gigantic,dupa mine.Dar daca nu te intereseaza asta eu zic ca este un best deal alaturi de MI MIX 2S sau MIX 3

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică (pentru HerloAntonio):

Buna ziua, amice. Pot sa te deranjez cu o intrebare? Am intrat pe AliExpress, și vad că mi mix 3 este mai scump ca mix 2 s, presupun că și caracteristicile lui sunt mai bune?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Popa_Marcel_1974_nrk5):

Nu din cate stiu.Sunt pe acolo sau Mix 3 poate PUTIN (foarte putin) mai slab, insa este mai scump datorita calitatii si noului sistem de tip "slide"

28 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

îmi pare rău să te deraiez de pe direcția aleasă; să fie Samsung

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc. Care anume?

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc mult!

| sierra1 a răspuns (pentru Popa_Marcel_1974_nrk5):

Acum că te-ai decis, e tardiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa cei care zic de Samsung deoarece tot ce iese din fabricile Samsung sunt petarde suprapret, nu numai telefoane, orice produs nu te tine mai mult de 3 luni si apoi se strica.
Iti recomand Mi Mix 3

| Țoglă a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești prima persoană care recomandă xiaomi asupra samsungului.
"orice produs Samsung nu te tine mai mult de 3 luni si apoi se strica"
Dacă era așa, ăștia nu erau în top până acum.
Dacă cumva vrei să zici că Samsung are taxă de marcă imensă, cred că te refereai la iphone.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Țoglă):

De unde ai scos ca este prima laughing) Doar pentru ca romanii sunt mai inchisi la minte si nu vor sa accepte ca sunt brand-uri mai bune decat Samsung nu insemna ca nu sunt laughing

Si da se refera ca Samsung are taxa de marca mare, da, nu chiar ca la iPhone, dar tot este foarte mare.Pe cand Xiaomi nu are aproape deloc.
Si sunt in top doar pentru ca sunt un brand vechi nu ca ar fi cine stie ce happy Pentru ca daca ar aparea in zilele noastre tti ar fi ceva gen" Pleaca ma cu panarama astade telefon de aici, chinezaria asta", cel putin in RO unde dupa cum am spus oamenii sunt mai inchisi la minte

| Țoglă a răspuns (pentru Bogdan70001):

Dar UNDE am scris eu că Samsung este prima firmă? Am spus că sunt în top, adică "acolo sus".

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Țoglă):

Pai da, sunt in top datorita vechimei si popularitatii pe care si-au creat-o.Toate brand-urile vechi sunt acum considerate ca fiind bune si in top... Dupa cum am spus daca Samsung aparea recent, crezi ca mai ajungeau ei in top? ITI ZIC EU CLAR CA NU!
Ca sa nu mai zic ca un roman ar alege un HTC sau LG in schimbul unui Xiaomi, doar pentru ca brand-urile respective au fost candva ceva, chiar daca acum sunt vai de mama lor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Țoglă):

Si iPhone face la fel. Produse scumpe care se strica rapid, astfel incat lumea sa tot cumpere etc. Desi am exagerat cu "3 luni", sincer n-am vazut produs Samsung sau Apple care sa tina dupa garantie. Am avut TV Samsung... s-a dus dupa garantie, am luat unul fara brand de pe ebay, il am de 6 ani fara probleme. De telefoane, singurul Samsung care mai functioneaza e unul cu butoane de pe vremea in care Samsung chiar facea produse bune.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Samsung sunt petarde suprapret... orice produs nu te tine mai mult de 3 luni si apoi se strica"

cred că-ți vine și ție să râzi de ce ai scris

| Țoglă a răspuns:

Pentru navigare e de ajuns ce specificații are telefonul tău actual. Trebuie să-i dai un reset ca să meargă totul bine.
Dacă chiar vrei să schimbi telefonul, de ce tot Xiaomi și nu Samsung?

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică (pentru Țoglă):

Mulțumesc. Poți să-mi scrii care anume model?

| Țoglă a răspuns (pentru Popa_Marcel_1974_nrk5):

Îți recomand s8, s-a ieftinit mult și se va ieftini în continuare acum după lansarea s10-lui.
Dacă vrei să bagi bani mulți în telefoane mergi mai sus către s9 (toate telefoanele sams. galaxy s au și variante "plus" sau "note". Vezi ce-ți place.

| Țoglă a răspuns:

Cel mai bine e ca cel care cumpără vreun telefon, să se uite pe yt la rezistența la căzături, tradus "drop test" pentru a vedea calitatea materialelor.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Țoglă):

Aici este cu dus si intors.Nu poti avea produse bune, calitative si rezistente.Intr-adevar Xiaomi face niste compromise cand vine vorba de calitatea materialelor, dar eu nu cred ca materialelele de pe note 9 valoreaza cu 3.200 lei mai mult+ ca Pocophone este si mai bun ca performante si este si destul de rezistent

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică (pentru Bogdan70001):

Mulțumesc!

| Ssssmokin a răspuns:

Iti recomand Mi mix 3 sau Pocophone, fiind telefoane de top din gama celor de la Xiaomi.

| InteractiV a răspuns:

Ti-as recomanda Redmi 6 PRO, am citit diferite pareri si review uri si am inteles ca este foarte bun, deci, daca dispui de bugetul necesar, achizitioneaza l fara doar si poate, merita.

| Popa_Marcel_1974_nrk5 explică:

Buna ziua, amice. Pot sa te deranjez cu o intrebare? Am intrat pe AliExpress, și vad că mi mix 3 este mai scump ca mix 2 s, presupun că și caracteristicile lui sunt mai bune? https://s.click.aliexpress.com/e/cKMEYBFE

| HerloAntonio a răspuns:

Redmi 6 pro e cel mai bun din puctul meu de vedere.