| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a întrebat:

Ce înseamnă când suni la un număr de mobil și pur și simplu se închide " apelul", fara nici un semn că nu ar fi în rețea, că nu a e contractabil sau că nu am format un număr corect?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Numarul nu exista. Sau daca a existat, a fost inchis de provider.

| anonimg a răspuns (pentru Iote):

Corect. Totusi, dupa un anumit timp (pe care eu nu-l cunosc) providerul va pune iarasi numarul in functiune.

| Iote a răspuns (pentru anonimg):

Asa este. Insa va dura cativa ani. Eu am avut un numar la care am renuntat si in 3 ani inca nu era realocat. Depinde si cat de multe numere se folosesc ca sa se ajunga la reactivare.

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E evident...și eu cred că "nu a e contractabil"

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru sierra1):

Nu fa pe deșteptul. Am scris de pe telefon și m-a corectat aiurea tastatura.

| sierra1 a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

Așa spui tu "merci" pentru intervenție?

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru sierra1):

La " deștepți " așa se răspunde!

| sierra1 a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

Deja ține de bun simț dar de unde nu e știi cum se zice...

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru sierra1):

Exact. Dacă nu ai, ți se răspunde pe aceeași măsură.

| sierra1 a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

" Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică: Nu fa pe deșteptul."

rolul nu te prinde, nu ți se potrivește - "istețimea" intrebării denotă asta de la o poștă

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru sierra1):

Eu zic sa nu mai comentezi și să-ti vezi de treaba ta. Te simți chiar atât de singur /a? Vezi-ti de deșteptăciunea ta că nu ți-a cerut nimeni sfaturi special ție, și e treaba mea ce întrebări pun și cât de mult demonstrează ele inteligenta mea. Punct și la revedere!

| sierra1 a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

Eu zic să stai tu in banca ta si să lași apucăturile astea de atoate-știutor că nu e cazul, ai demonstrat!

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru sierra1):

..ai o problema!

| sierra1 a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

Cu toții avem probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate numarul respectiv nu (mai) exista.