| HurdubaieAndreeaElena a întrebat:

Cum actualizez software-ul la telefonul,, Samsung G130 Galaxy Young 2"? Am cautat pe internet dar nu am prea gasit. Ma puteti ajuta va rog frumos? Ofer funda. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon NU are update oficial la altă versiune de Android - vezi linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_young_2-6480.php

Oricum, poţi verifica dacă există vreun update oficial - vezi detalii la oficial :
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/FOTA/

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Toate cele bune.

| dannyel86 a răspuns:

Iti recomand sa faci update numai daca e necesar, adica daca apar erori care nu poti fi rezolvate altfel. Se poate intampla ca procesul de update sa nu decurga bine, sa ramai cu ecran negru si sa te intrebi ce ti se intampla. S-ar putea sa te uiti la dispozitiv ca la tablou, daca nu ii lasi softul din fabrica. Multi nu inteleg asta. Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

| MediaMaxRO a răspuns:

Buna seara,

La ce te referi mai exact prin actualizarea software-ului? Doresti sa faci update la o anumita versiune de Android (update oficial sau sa rootezi telefonul)? Sau sa resoftezi telefonul cu soft-ul initial din cauza unei probleme?

| HurdubaieAndreeaElena explică (pentru MediaMaxRO):

Adica,ma refer la cum fac sa folosesc wifi. Habar nu am ce sa fac.

| MediaMaxRO a răspuns:

Trage de bara de notificari de sus iar acolo iti apar mai multe iconite printre care si un punct inconjurat de 3 linii curbe. Trebuie sa apesi pe acel simbol pentru activarea wi-fi-ului.