| Maria28082019 a întrebat:

Buna ziua, cum pot debloca un iPhone 12 pro Max dacă am uitat parola?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| jj7700 a răspuns:

Inchizi telefonul, apoi il conectezi la calculator tinand apasat butonul de power pana cand intra in modul recovery. Dupa aceea il poti reinitializa din iTunes folosind contul cu care a fost inregistrat telefonul inainte sa uiti codul. Daca telefonul e furat si nu stii ID-ul si parola contului sau contul nu este pe numele tau si nu poti accesa emailul cu care ti-ai facut contul Apple legat de telefon, nu poti face nimic, intrucat telefonul e criptat ca masura anti-furt.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu sunt fan android, dar din cate stiu eu se pote debloca telefonul la un service gsm care se ocupa cu asa ceva, insa va costa cateva sute de lei...din ceea ce stiu eu, daca nu e asa sa scrie aia priceputi la toate happy

| IonescuRobert a răspuns:

Cu totii stim ca tel. e furat laughing)

| Maria28082019 explică (pentru IonescuRobert):

Stai liniștit ca nu este furat când a iesit prima data iPhone 12 pro max l-am cumparat și l-am folosit Putin și apoi nu l-am mai. folosit pentru ca mi-am luat modelul nou de Samsung și por și simplu am uitat parola la iPhone

| IonescuRobert a răspuns (pentru Maria28082019):

Ok. te rog sa ma ierti atunci