| IulianAdrian a întrebat:

Buna ziua!
Cum pot sa imi configurez telefonul iphone pe un alt cont de icloud? I-am dat resetare la telefon, imi cere sa ma conectez cu id Apple(icloud) doar ca am uitat contul si nu mai stiu datele pe care am facut contul vechi.

Am facut alt cont de icloud aici https://www.icl/oud.com/, dar când dau sa ma conectez imi spune (ID APPLE INCORECT: Id-ul Apple "*******@yahoo.com" nu poate fi folosit pentru a debloca acest iphone.
Ce trebuie sa fac sau cum trebuie sa fac pentru a imi ace alt cont icloud cu care sa pot utiliza telefonul?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

E blocat iCloud pe contul vechi. Incearca sa iti aminteste datele vechi, macar mailul si sa resetezi parola prin site-ul Apple. Altfel nu il mai poti folosi.