| Bianca1203 a întrebat:

Daca am o cartela cu abonament as putea sa mă portez la alta rețea?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Vântulalb a răspuns:

Nu te uita la ce spune mai sus. Portarea inseamna transfer in alta retea. Daca au trecut 2 ani (contractul) te duci la noua companie si ceri sa treci la ei. E simplu.

| Bianca1203 explică (pentru Vântulalb):

Da eu sunt de mai bine de 4 ani la ei, numai că acum 3 luni m-au sunat rugandu-ma frumos sa accept pe încă 24 de luni o oferta buna, fara sa mi-se spuna cat plătesc

| Vântulalb a răspuns (pentru Bianca1203):

In aceste conditii, te poti porta in orice zi.
Cauta sa castige abonati, dar ii leaga 2 ani cu oferte mai scumpe.

| Adrian5575 a răspuns:

Poti. Intra pe site la reteaua la care vrei sa te muti, iti faci cont acolo si urmezi pasii de portare. Nu trebuie sa mergi la ei, totul se face pe site. Noua cartela o vei primi prin posta sau curier. Trebuie sa fie aceeasi persoana in acte si la vechiul abonament si la cel nou.

| Bianca1203 explică (pentru Adrian5575):

Mă pune să plăteasc despăgubire, așa că nu-i ușor sa anulez vechiul abonament

| Adrian5575 a răspuns (pentru Bianca1203):

Asteapta pana expira abonamentul. Nu ai ce sa faci.

| Irinelp a răspuns:

Trebuie să anulezi contractul de la rețeaua la care ai abonamentul și să faci alt contract de abonament la rețeaua la care vrei să te portezi.