| Iulian1199 a întrebat:

de curând am achizitionat un Allview P6 Pro.
Am instalat pe el doar facebook si messager si nu pot sa actualizez nimic deoarece îmi da un mesaj cum ca am spatiu insuficient... Mam uitat sa vad câtă memorie mai am goala si era 300mb foarte putin ținând cont ca eu nu am înstalat nimic pe telefon.
Sper sa ma ajutați in cel mai scurt timp.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Mie yahoo mail imi ocupa foarte mult spatiu si baterie. Sterge datele sau poti sa-l dezinstalezi complet. Eu folosesc mailul de la telefon(Allview x1 soul)

| NevastuicAaA a răspuns:

Memoria telefonului este impartita in 2:memorie interna si memorie telefon. Muta aplicatiile in memoria telefon. Setari->Aplicatii

| vladuss09 a răspuns:

Si eu am acest telefon.
La mine scrie ca am 4GB si pot folosi 1GB care se umple foarte repede, cand mai raman 300MB si ceva liberi nu mai pot instala nimic. Ciudat este ca pe internet, oriunde as cauta, scrie ca telefonul are 8GB.

| AndreyVladeanu a răspuns:

- sincer cred ca ai luat teapa -
- dar pune-i un card de memorie de vreo 4 gb -