| DonJonny a întrebat:

de vreo cateva zile am achizitionat un telefon Orange reyo.In prima parte am fost foarte multumit de el dar acum am descoperit ceva probleme.In timp ce vorbesc cu cineva la telefon dintr-o data nu ma mai aude persoana cu, care vorbesc doar daca apas sa deblochez telefonul isi revine(cateodata)sau inchid si sun iar.Iar a 2 problema e ca in timp ce sun pe cineva ecranu se face negru...trebuind sa deblochez telefonul daca vreau sa inchid apelul.

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Este posibil ca aceasta problema sa fie cauzata de o eroare de software.
Iti recomand sa revii la setarile din fabrica ale telefonului, apoi sa verifici daca situatia s-a remediat. Aceasta resetare va sterge toate datele din telefonul tau.
In cazul in care vei intampina aceiasi problema, iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru verificari, eventual pentru trimiterea acestuia in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Softul

| iuyugu a răspuns:

Du-te inapoi de unde ai achizitionat telefonul si til repara ei.