| mihaelacms a întrebat:

Din greseala am sters de pe ecranul telefonului Samsung a5 (2017), bara de cautare google. Cum o pot reactiva? Multumesc

Răspuns Câştigător
| ArmyCaptain28 a răspuns:

Salut. Am acelasi model de telefon, uite cum poti rezolva aceasta problema: Deblocheaza telefonul si tine apasat pe ecranul principal (fara sa intri in meniu), o sa ti se deschida o fereastra de unde va trebui sa alegi optiunea "Widget-uri", se afla in partea de jos, a treia optiune. Cauta prin acea lista bara de Google pe care o aveai, iar dupa ce ai gasit-o, tine apasat pe aceasta si o vei avea din nou pe ecran.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Caută în setările telefonului obiecte widget și modifică acolo să îți apară bara google.
Dacă nu reușești atunci dă resetare din fabrică.