| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa-mi cumpar un telefon nou. Am de ales intre Samsung Galaxy s3 si Iphone 4s.Care credeti ca e alegerea mai buna? Stiu ca s3 e mai bun la performante, dar mi se pare mai fragil si androidul sub ios.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy S3 I9300, deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA/motivele şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......1_1966.php

Toate cele bune.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Android-ul nu iti deschide atatea porti cat iOs, gen iCloud si chestii asa. Intr-adevar s3 e mult mai bun, si la procesor si la tot, dar gandeste-te ca la iPhone ii poti face jailbreak, sa ii instalezi Cydia, deci nu ramane mai prejos decat 4s. Eu am iPhon``u 4 si sunt foarte multumita de el. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Chrysstian a răspuns:

Eu zic ca s3, deoarece este net superior lui iphone 4s, performantele lui s3 sunt per total mult mai ridicate decat luiiphone 4s din toate punctele de vedere (este mai fiabil) si este mult mai rezistent decat iphone 4s deoarece este facut din policarbonat razistent la socuri si la zgarieturi, pe deoparte 4s si iphone 4 au carcasa din sticla fragila si crede-ma s3 are un design mult mai atragator stiu asta din propria respectiva pentr ca mi-a trecut prin mana. Daca deti un buget stabil si ai o situatie financiara acceptabila, mai exact statut social... (potent financiar) eu iti racomand "SAMSUNG GALAXY S3" si pun accent deoarece este un telefon foarte bun, eu iti zic sa nu-ti strici potentialul financiar pentru un "IPHONE 4S" (Nu stiu daca poti achizitiona acest smarphone. Este doar o sugestie)
Iphone 4S: procesor dual-core 1 GHz cortex A9 (dual-core=procesor cu 2 nuclee-creiere); sistem de operare iOS 5; 540x960 pixel-i, 330 ppi, camera 8 mpx; chipset Apple A5 (chipset=model de procesor)
Samsung Galaxy S3: procesor quad-core 1.4 GHz cortex A9 (quad-core=procesor cu 4 nuclee); andorid 4.0.4; 720x1280 pixel-i (rezolutie); 306 ppi; camera 8 mpx, chipset exynos 4412
Poti sa vezi si tu comparatia si specificatile tehnice la link-ul:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4212&idPhone2=4238
Si poti sa le vezi si din punct de vedere estetic in 360°
Acest terminal il poti gasi si ti-l recomand la un abonament ["ORANGE"]

| Chrysstian a răspuns:

Eu zic ca s3, deoarece este net superior lui iphone 4s, performantele lui s3 sunt per total mult mai ridicate decat luiiphone 4s din toate punctele de vedere (este mai fiabil) si este mult mai rezistent decat iphone 4s deoarece este facut din policarbonat razistent la socuri si la zgarieturi, pe deoparte 4s si iphone 4 au carcasa din sticla fragila si crede-ma s3 are un design mult mai atragator stiu asta din propria respectiva pentr ca mi-a trecut prin mana. Daca deti un buget stabil si ai o situatie financiara acceptabila, mai exact statut social... (potent financiar) eu iti racomand "SAMSUNG GALAXY S3" si pun accent deoarece este un telefon foarte bun, eu iti zic sa nu-ti strici potentialul financiar pentru un "IPHONE 4S" (Nu stiu daca poti achizitiona acest smarphone. Este doar o sugestie)
Iphone 4S: procesor dual-core 1 GHz cortex A9 (dual-core=procesor cu 2 nuclee-creiere); sistem de operare iOS 5; 540x960 pixel-i, 330 ppi, camera 8 mpx; chipset Apple A5 (chipset=model de procesor)
Samsung Galaxy S3: procesor quad-core 1.4 GHz cortex A9 (quad-core=procesor cu 4 nuclee); andorid 4.0.4; 720x1280 pixel-i (rezolutie); 306 ppi; camera 8 mpx, chipset exynos 4412
Poti sa vezi si tu comparatia si specificatile tehnice la link-ul:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4212&idPhone2=4238
Si poti sa le vezi si din punct de vedere estetic in 360°:
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-3d-spin-4212.php
http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-3d-spin-4238.php
Acest terminal il poti gasi si ti-l recomand la un abonament ["ORANGE"]

| allexxys a răspuns:

Buna si tie! Parerea mea e sa-ti cumperi iphone4s, e mult mai frumos ca aspect(mai ales daca iti iei pe alb..stiu din propria experientalaughing ) e mult mai usor de umblat pe el si atrage mai mult atentia in jur decat galaxy.
De pe iphone poti sa descarci foarte multe chestii foarte usor si foarte repede.
Acum e doar decizia ta, dar sper ca faci o alegere buna si totusi sa te bucuri de ea:p
Te pup:* Sarbatori Fericite:X:X
Bye Bye.

| TheMargean a răspuns:

S3 as alege daca as fi in locul tau!

| hahalera2323 a răspuns:

S3 sigur

| xBest a răspuns:

Eu recomand s3 deoarece este un smartphone impresionant datorita gesturilor si chiar daca zici ca e mai fragil eu tin sa te contrazic deoarece carcasa spate nu e din un plastic de proasta calitate e din policarbont are un ecarn mai mare pe care se vad superb filmele si android 4.1.1 jelly been nu-i rau si dupa parerea mea e peste ios 5 care il are iPhone 4s (recomand galaxy s3 din propria experienta). Nu recomand iPhone 4s datorita faptului ca nu poti inlocui bateria si din cauza sistemului denoperare care nu ofera ai optiune pentru exit din aplicatii/jocuri etc. Eu nu zic k produsul celor de la Apple nu este bun dar este sub galaxy s3-ul sud coreenilor. Asta este parerea mea acum ramane la alegerea ta