| anonim_4396 a întrebat:

imi poate spune cineva cum sa dezactivez glisare deblocare ecran telefon Huawei y6 cu Android? Am dezactivat parola de blocare telefon dar degeaba tot apare sa glisez pe ecran ca sa folosesc telefonul, ma poate ajuta cineva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Opțiuni de blocare a ecranului
Este posibil să găsiți diferite opțiuni, în funcție de telefon. Pentru mai multe informații despre blocarea ecranului pentru dispozitiv, accesați site-ul de asistență al producătorului.

Fără blocare
Niciuna: telefonul rămâne deblocat. Această opțiune nu oferă protecție, dar permite accesul rapid la ecranul de pornire.
Glisați: glisați degetul pe ecran. Această opțiune nu oferă protecție, dar permite accesul rapid la ecranul de pornire.

Deci elimini tot de la securitate.