| Nich01 a întrebat:

Imi poate spune cineva pentru un telefon fix, cu receptor fara fir cum este normal? Receptorul sa stea cand nu vorbesti in dock-ul lui sau numai cand se descarca si trebuie sa il pui la incarcat? Adica baza (acel dock) este numai pentru incarcat sau nu afecteaza cu nimic daca receptorul sta zile intregi la baza, fiindca eu folosesc rar telefonul fix

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acele telefoane sunt facute sa poate sta chiar si permanent in dock.
Am in familie asemenea telefon care mai mult sta in dock, de 7-8 ani, functioneaza si acum relativ bine, doar bateria este putin obosita (uzura normala), tine doar cca. un jumat de ora de convorbire continua (fata de cca o ora initial).

Evident, durabilitatea depinde de constructor, de proiect si de materialele folosite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu telefon din ala. Nu se tine zile in sir in furca.