| Larisa053 a întrebat:

Buna ziua!
In urma cu doua zile, mi-am cumparat un telefon Samsung galaxy s4. Astazi am observat ca mi-a aparut pe ecran o pata neagra, semanand cu o bula de aer. Este vizibila doar pe fundal negru, mai precis, atunci cand telefonul este inchis.
Imi puteti spune, cum as putea rezolva aceasta problema?
S-a mai confruntat cineva cu asta? Trebuie schimbat display-ul? Se va mari aceasta pata, sau v-a afecta functionarea acestuia?

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Yamaha123 a răspuns:

Incearca sa-l desfaci si vezi ce are acolo

| vRemi a răspuns:

Este o bula ce a intrat sub folia protectoare, nu are absolut nici o treaba cu telefon si nu afecteaza sau va afecta cu nimic, nu se va mari.

| edi1098 a răspuns:

Nu cred ca se poate mari, iar daca e doar pe fundal negru nu are rost sa schimbi displeyul. Dar daca l-ai luat de cateva zile si nu l-ai stricat tu e totusi o defectiune ''din fabrica'' sunt obligati sa-l schimbe. Bafta.

| Edy3133 a răspuns:

Este vorba de folia de protectie de pe ecran, nu ai de ce sa-ti faci griji. Probabil schimband folia la un service specializat scapi de aceasta problema daca te deranjeaza asa tare.