| iwaa a întrebat:

Buna ziua lume.
Am jucat cateva jocuri pe un telefon cu android logandu-ma pe contul google play. Dupa cum stiti in acest cont se pastreaza, printre altele, salvarile jocurilor care au optiunea de logare google play. Cu alte cuvinte daca resetezi telefonul sau stergi datele din telefon si reinstalezi aceste jocuri logandu-te la cont, vezi continua jocul de unde ai ramas.
Intrebarea mea este: cum sterg aceste salvari din contul google play?. doresc sa iau un joc de inceput si nu reusec (vreau sa il joc logat pe google play). Am gasit undeva optiunea in contul google play - stergere date si apareau toate aplicatiile instalate dar nu o mai gasesc. Folosesc android 5.0

2 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Normal salvările jocurilor ar trebui să se șteragă când le ștergi din telefon. Ar mai fi o soluție să te duci pe Google Play la Aplicațiile mele. Acolo știu că sunt opțiuni pentru actualizare, instalare și ștergere aplicații.

| iwaa explică (pentru gir861):

Am gasit optiunea respectiva de stergere date pe contul google playu varianta de desktop..am sters dar nu a functionat...o sa mai incerc si revin cu detalii