| Dragomir_Miha_1990 a întrebat:

lumee! Am o intrebare. As vrea sa imi iau un telefon bun si nu stiu ce sa aleg dintre Samsung galaxy s4 si Samsung galaxy s5 mini! Daca puteti sa imi spuneti si ce alte telefoane as mai putea cumpara sa fie bune, as fi recunoscatoare cu funda happy! Sa fie sub 1500 lei!

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Le-am detinut pe amandoua si nu merita nici unul!
La 1500 lei gasesti ceva mult peste ele.
Cu 50 lei in plus peste 1500 gasesti Galaxy S5 si e o mare pierdere daca nu il alegi. Dar daca tot vrei sub 1500 uite acesta e recomandarea mea.
http://www.emag.ro/......DCNKZBBBM/
Super Display calitate / rezolutie.
Super camera!
Baterie foarte buna.
Un Design chiar misto!
Dar tot Galaxy S5 zic sa iei ca o sa iti para rau ca nu ai pus 70 lei in plus.
http://www.emag.ro/......D7C54BBBM/
Ramane la alegerea ta. Bafta

| Dragomir_Miha_1990 explică (pentru FlorinCiokan):

Multumesc pentru recomandari...nu o sa imi cumpar S5- ul pentru ca mi se pare putin cam mare la fel ca si LG G3-ul...daca puteti sa imi mai spuneti ce parere aveti despre gama J de la Samsung sau despre telefonul Samsung galaxy E5 (m-am mai uitat putin la ce telefoane mai sunt daca ati spus ca S4 si S5 mini nu merita, si le-am gasit pe acestea). Astept mult raspunsul.o zi frumoasa sa aveti

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S4 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/mobiles/compare.php?ids=3022%2C2493%2C1101d2soyq4

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-ce-funda/

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg

| OnuOnulică a răspuns:

Dintre cele menționate de tine aș alege S5 Mini pentru că e mai performant și mult mai bun. Dar eu îți recomand LG G2 Mini. E și mai ieftin și aproximativ la fel de bun ca și S5 Mini.

| KodrutZ a răspuns:

Telefon, sau jucarii? Telefon = vorbesti cit mai mult, trimiti mesaje, rezista la socuri, tine bateria macar 7 zile cu vorbit de om normal la cap (maxim 2-3 ore). Jucarii - net, facebook, selfies, rahaturi, moare bateria in maxim 2 zile, il scapi jos, vai, ecranul, ce ma fac, samd. Deci... ce vrei, mai exact?

| Dragomir_Miha_1990 explică (pentru KodrutZ):

Pai as vrea un telefon mai mult pentru net si putin si pentru poze...dar destul de rezistent! Am destula grija cu telefoanele, deci nu ar fi o problema.dar daca ar fi sa il scap odata sa nu se aleaga praful de el, asa ca dupa cum ati incadrat dumneavoastra telefoanele as vrea "o jucarie", dar fara ultima parte. O zi buna va doresc si sarbatori fericite!

| KodrutZ a răspuns:

Ia un OnePlus One, gasesti noi sau ca si noi in jur de 1200 RON. Sterge pe jos cu toate prostioarele in aceeasi gama de pret.

| LePotato a răspuns:

S4!

| FlorinCiokan a răspuns:

Seria Galaxy J3 5 7 sunt la fel niste telefoane foarte slabe ca performanta.
Procesoare slabe 1-1.5GB ceea ce e foarte putin.
Galaxy E5 e la fel foarte slab.
Procesor foarte slab. doar 1.5GB. camera slaba. Nu merita.
Daca vrei un telefon Samsung care chiar sa merite nu cumpara absolut nimic altceva decat Seria Galaxy S (S5-S6) / Galaxy A (5), (A7 NU) Si Galaxy Note (3-4-5) Am avut multe contacte cu aceste alte Samsung-uri si sunt 100% ca nu merita alte decat cele pe care le-am spus.
Daca Galaxy S5 ti se pare mare care e de doar 5.1'' Marimea mai mica nu gasesti decat la iPhone 6 care e de 4.8. Posibil sa gasesti la 1500-1600 pe olx.
Nu se mai fabrica alte telefoane in afara de iPhone cu Display (marime ) mica (sub 5'') si cu performanta buna.
Galaxy A5 are o marime mai "compacta" ca Galaxy S5 nu e la fel de lat. Cred ca A5 ti s-ar potrivi cel mai bine.
Pot sa te mai ajut daca mai ai intrebari happy

| Dragomir_Miha_1990 explică (pentru FlorinCiokan):

Pana la urma mi-am comandat un S5. Nu a venit inca dar de abia astept sa vina! Multumesc foarte mult pentru ajutor! O zi cat mai buna va doresc.

| QweRty777 a răspuns:

S5 mini