| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Raul, si am si eu o problema:
am cumparat de pe ebay US (USA) un telefon (LG Nexus 4) de la un tip cu 26 calificative pozitive la pretul de 1700 lei prin serviciul paypal, ei bine a trecut mai mult de o luna si nu am primit nimic;
eu credeam ca e de incredere tipul pentru ca mi-a oferit un fel de factura cum ca am platit telefonul, dar acum nu mai raspunde la mesajele mele, ma ignora. Nu stiu ce sa fac, e clar ca am luat teapa si pentru mine 1700 lei sunt prea multi bani ca sa i pierd. Am apelat la ebay si le-am trimis dovezile cum ca am platit iar acum mi-au spus sa astept cateva zile pana analizeaza ei, dar daca nu rezolv nimic cu ebay la cine sa apelez? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Romiiii a răspuns:

Cand faci tranzactii cu paypal acestia sunt obligati sa-ti ofere garantia de livrare.Asadar,ii poti trage la raspundere ca nu ai primit produsul si vrei sa ti se inapoieze banii. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?