| pufosu a întrebat:

Mi-am cumparat ier un telefon de la Vodafone, un Vodafone smart 4 turbo si am o problema cu el nu pot instala mai multe jocuri fiindca dupa ce il donwloadez da sa se instaleze si scrie fisierul pachet are un manifest incorect.Stie cineva ce poate avea, si daca ii pot face ceva sa nu mai faca asa. Dau funda, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| gir861 a răspuns:

Trebuie să activezi din Setări, Aplicații să accepte software din alte surse decât Google Play.

| pufosu explică (pentru gir861):

Sincer nu am habar cum sa fac asta

6 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Ei, hai, trebuie să ai pe cineva prin preajmă care să știe cum să umble cu un telefon. Dacă ești din Ploiești sau împrejurimi te pot ajuta eu.

| pufosu explică (pentru gir861):

Nu sunt din apropiere, si maia m problema si cu camera fac poze le salveasa si nu le pot vedea pe toate unele merg unele nu si la fel cu filmarile dar alea nu le pot vedea deloc, nu imi pot da seama ce are

| gir861 a răspuns:

Hopaaaa... Ai probleme cu softul telefonului. Du-l la garanție sau resoftează-l.

| pufosu explică (pentru gir861):

Nu gasesc nici un program pe net sau ceva sa il fac prin cablu de date cum as putea gasi sau ce i-as putea face?

| gir861 a răspuns:

E clar. Du-l la garanție.