| Shadowluc a întrebat:

mi-am cumparat recent un telefon care are slot micro sim. Eu am cartela nano sim si as dori sa imi pastrez numarul actual dar pe cartela micro sim. Tin sa mentionez ca ambele cartele sunt pe Vodafone.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi schimba cartela nano-SIM veche cu una Micro-SIM nouă ( cu acelaşi număr ) la orice reprezentanţă a operatorului de telefonie mobilă!
Prima schimbare ar trebui să fie gratuită, dar te poate costa în jur de 30-40 lei ( în funcţie de reprezentanţă )...

Toate cele bune!

| dannyel86 a răspuns:

Operatorul de telefonie mobila, prin reprezentantele sale, te poate ajuta in aceasta problema. Operatiunea este gratuita sau contracost, in functie de politica Vodafone. Mergi la o reprezentanta Vodafone din zona ta si vei putea obtine o cartela micro sim cu acelasi numar.